Wycieczki Szlakiem Zbójników dla dzieci

Góralska Agencja Eventowa GÓRALOMANIA.pl oraz Karpackie Zbóje zapraszają do organizacji wycieczek tematycznych SZLAKIEM ZBÓJNIKÓW KARPACKICH dla szkół i gimnazjów.

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wyglądał zbójnicki rapier, zbójnicka rusznica, gajdy, kłobuk, zbójecki pistolec, trombita Doboszowa czy fłojera cisow; jeśli chcecie przejść się wraz z doświadczonym przewodnikiem po prastarym zbójnickim płaju i zobaczyć Dmytrową Jaskinię; jeśli chcecie posłuchać cygańskiej muzyki w towarzystwie Dmytrowej watahy, lub zobaczyć błysk ciupagi w zachodzącym słońcu i poczuć w nozdrzach zapach piekącej się nad watrą dziczyzny i jagnięciny - zapraszamy na ZBÓJNICKI SZLAK.

Wraz z instruktorami będziecie podążać szlakiem zbójnickiej przygody w poszukiwaniu mieszka zbójeckich dukatów, będziecie odkrywać skarby gór, górskie granie, sekretne zbójeckie przesmyki i krynickie siklawy. Zobaczycie legendarne harnasiowe miejsca, otępne lasy, w których kryły się starościńskie zbiry w zbitej świerczynie, w młodnikach, a także wysmukłych wapiennych iglicach. Organizatorzy tej niecodziennej wyprawy zdradzą Wam gdzie zbójnicy w wapiennych turniczkach porośniętych krzakami i mchem ukryli swoje zbójeckie skarby.

Ta zbójnicka poniewierka karpackimi cestami przeniesie Was w inny – zbójnicki wymiar. Dzięki przewodnikom Zbójnickiego Szlaku odkryjecie zbójnickie miejsca schowane w kniejach i leśnych duktach, pasterskie koliby i bacówki. Specjalnie dla Was zorganizują zbójecki kulig z fakłami (pochodniami). Wyzwolą w Was chęć do prawdziwego życia, do zbójnickiej ślebody. Z nimi poznacie co to pasterskie życie, czy taniec w buczynach przy akompaniamencie zbójnickich gęśli lub kobzy. Nauczą Was zbójnickiego hajduka – tańca wołosko – siedmiogrodzkiego. Na biesiadach zbójnickich serwowane będzie zbójnickie żarło z górskiej półki. Wspólnie wypijecie putnie zbójeckiej okowitki lub palenki. Zbójecką Gorzołkę otrzymacie ze specjalnego czerpaka. Będziecie mieli okazję skosztować zbójnicki chleb prosto z pieca podany z garncem swojskiego smalcu z pieprzem tłuczonym w moździerzu. Będziecie degustować zbójnickie mięsiwo w glinianych misach i popijać to wszystko zbójnicką herbatą z Zielin. Na zbójnickich biesiadach będziecie mogli najeść się do syta przy migotliwym blasku zbójnickiej watry, siedząc na baranich skórach na ławach zbitych z grubych tarcic, zjeść pyszną zbójnicką warzonkę, czy zbójnicką parzybrodę.

Zbójnicki Szlak jest alternatywą turystyczną „na niepogodę” w Karpatach (warsztaty regionalne, zajęcia w Izbach Pracy Twórczych, zwiedzanie muzeów, zamków, skansenów, biesiady zbójnickie w karczmach). Wiadomo, że karpacka pogoda jest kapryśna. Zbójnictwo jest tematem całosezonowym (na każdą porę roku). Jak pogoda nie sprzyja można zwiedzać wiele ciekawych miejsc wewnątrz, jak pogoda piękna to można przejść się szlakiem zbójnickim, poczytać ciekawostki o zbójnikach przy tablicach informacyjnych, dostać ulotkę, folder w Informacji Turystycznej, zjeść zbójnickie danie w jednej z restauracji góralskich, przenocować w wytypowanym góralskim hotelu lub zostać napadniętym przez JANOSIKOWĄ DRUŻYNĘ.

SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH obejmujący swoim zasięgiem prawie cały Łuk Karpat zakłada zajęcia sportowe, rekreacyjne, integracyjne, wydarzenia artystyczne, kulturalne, wystawy, koncerty, aktywizuje media lokalne i ogólnopolskie, środowiska pasjonatów turystyki górskiej, kwalifikowanej.

Na małych i dużych turystów czeka na Szlaku wiele atrakcji, na przykład takich, jak te poniższe:

- Wycieczka janosikową cestą

- Śladami zbójnickich skarbów

- Wycieczka zbójnickim traktem

- Zbójnickie survivalowe obozy młodzieżowe

- Janosikowy turniej z pasowaniem na zbójnika

- Z wizytą u Janosika

- Zajęcia edukacyjne z regionalizmu, folkloru, tradycji zbójnickich regionu Karpat, spotkania integracyjne dla dzieci i młodzieży

- Wycieczki z przewodnikiem Szlakiem Zbójników Karpackich

- Wycieczki z przewodnikiem Szlakiem Zbójników Beskidzkich

- Poznajmy świat gór

- Kolonie dla dzieci ze zbójnickim przytupem

- Janosikowe harce - zielone szkoły ze zbójnikami

- Góralskie prelekcje o zbójnictwie karpackim, architekturze i sztuce górali, prezentacja folkloru w pracowniach artystów ludowych i izbach regionalnych w Beskidach i na Podhalu

- Góralska oferta edukacyjna w Żywcu

- Góralska animacja czasu wolnego - imprezy dla dzieci i młodzieży

Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Eventy firmowe
Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne