O NAS

 

imprezy integracyjne

eventy firmowe

Skąd nazwa naszej agencji eventowej „Góralomania” ???

W wieku dziewiętnastym, a nawet we wcześniejszych stuleciach, mieszkańcy Podhala, Orawy, Spisza, Pienin, Beskidów i Śląska Cieszyńskiego borykali się z problemami natury ekonomicznej. Wielu z nich wyjechało „za chlebem” do „Hameryki”, czyli za ocean. Nie przypadkiem „polana Głodówka” położona przy drodze wojewódzkiej z Bukowiny Tatrzańskiej nad Morskie Oko, wieś Głodówka (słow. Hladovka) w powiecie Twardoszyn w kraju żylińskim, w północnej Słowacji czy też kolejna wieś Głodówka jako część wsi Kuków w powiecie suskim, w gminie Stryszawa przypomina o bardzo ciężkich czasach, kiedy to górale na tzw. przednówku przymierali głodem. Jeszcze w okresie międzywojennym i w pierwszych latach powojennych przednówek był na wsi najtrudniejszym okresem. Zdarzały się też lata głodu, czy to wskutek braku opadów i długotrwałej suszy, czy z powodu częstych deszczy i nagromadzenia się wody gruntowej. Dopełnić tragedii mogła też plaga szkodników. Najbardziej cierpiała wtedy biedota miejska i ubożsi kmiecie, gdyż skromne zapasy dawno się skończyły, a ziemia jeszcze się nie zazieleniła. Nasi przodkowie ratowali się w okresach biedy tzw. roślinami głodowymi. Te znane z wieków XVII czy XVIII są bez wątpienia tymi samymi, które były podstawą pierwotnej kuchni Słowian.

O nas

Twórcą największej w Polsce Góralskiej Agencji Eventowej GÓRALOMANIA.pl jest Leszek Młodzianowski – twórca Szlaku Zbójników Karpackich, pilot wycieczek, przewodnik beskidzki, pasjonat zbójnictwa karpackiego i szeroko pojętej góralszczyzny, który od 2007 roku nieustannie promuje na arenie międzynarodowej karpacki folklor. Agencja GÓRALOMANIA.pl jest jedną z marek parasolowych grupy kapitałowej ZBÓJNICKIE GROUP, którą tworzą pozytywnie zakręceni, kreatywni ludzi o bogatych tradycjach góralskich, którzy z ogromną pasją każdego dnia tworzą nową, innowacyjną rzeczywistość w świecie nieszablonowych eventów. Naszym największym sukcesem jest fakt, iż umiejętnie wykorzystujemy powierzone nam produkcje, by spełniać zarówno Wasze, jak i nasze marzenia. Jesteśmy prekursorami wielu niebanalnych góralskich i zbójnickich kreacji na polskim rynku eventowym.

kapela góralska
Imprezy integracyjne

Naszym celem jest budowanie spektakularnych scenariuszy imprez w zabarwieniu góralskim i zbójnickim – od ekskluzywnych gali, bankietów, jubileuszy, po otwarcia obiektów, premiery produktów, imprezy integracyjne – które są dowodem na to, iż góralski czy zbójnicki event jest najlepszym i najbardziej skutecznym narzędziem marketingu.

Można się od nas uzależnić, o czym świadczy stale wzrastająca liczba klientów, a dzięki połączeniu pasji, doświadczenia oraz profesjonalizmu, możemy dziś śmiało powiedzieć, iż jesteśmy wiodącą góralską agencją eventową w Polsce. Skupiamy się głównie na kompleksowej organizacji wszelkiego rodzaju eventów oraz imprez firmowych jak również indywidualnych, takich jak pikniki, festyny czy imprezy rozrywkowe. Niezwykle cenimy sobie pracę przy integracjach firmowych lub scenariuszach teambuildingu. Kreatywność i obszerna kolekcja własnych atrakcji i urządzeń rozrywkowych pozwalają na bardzo szeroki zakres obsługi i organizacji. Zlecenia realizujemy na terenie całej Polski. Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji!

Pomożemy Państwu w zorganizowaniu góralskiego eventu na terenie całego kraju.

Pomożemy Wam również w zarezerwowaniu najlepszej karczmy góralskiej, sprawdzonego noclegu (hotel, pensjonat, gospodarstwo agroturystyczne), transportu (busy, autokary), licencjonowanego pilota wycieczek, przewodnika beskidzkiego i zwiedzeniu wielu atrakcji turystycznych. Zorganizujemy dla Państwa wspaniały góralski kulig, a także aktywny wypoczynek (parki linowe, Nordic-walking, rakiety śnieżne, narty biegowe, szkółki narciarskie, instruktorzy narciarscy, sporty extrelalne, turystyka kwalifikowana, gry plenerowe).

Eventy firmowe
Napady zbójnickie

Z naszą Góralską Agencją Eventową GÓRALOMANIA.pl zakosztujcie zbójnickiej atmosfery, góralskiego jadła, humoru, janosikowej muzyki, swojskiego obcowania z góralami.

Wspólnie potańcujemy i pośpiwomy, że hej! Pokażemy Wam nasze archaiczne i unikatowe obrzędy góralskie i poznacie tajemniczy świat Karpackich Zbójów! Karpackie Zbóje zapewnią oprawę muzyczną imprez okolicznościowych w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych, karczmach, restauracjach. Na życzenie Klienta nasz występ może być wzbogacony o gawędziarza – multiinstrumentalistę, zielarzy, góralskich przepowiadczy pogody, góralskich bioenergoterapeutów, rzeźbiarzy, bibułkarki itp. Posiadamy swój profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Ceny w zależności od indywidualnego zamówienia.

O Karpackich Zbójach

Góralska Agencja Eventowa GÓRALOMANIA.pl korzysta z profesjonalnych usług zespołu góralskiego i brygady zbójnickiej Karpackie Zbóje. Zespół ten, który powstał z miłości do gór i góralskiej muzyki, tworzą górale i góralki o bogatych rodzinnych tradycjach muzycznych. Kapela góralska Karpackie Zbóje oryginalną, często archaiczną muzyką przekazuje wszystko to, co w górach najlepsze i najbardziej szlachetne. Kapela góralska i drużyna rekonstrukcyjna karpackich zbójników powstała po to, aby szerzyć piękno góralskiej muzyki i przybliżać tematykę zbójnictwa karpackiego, które jest niematerialnym dziedzictwem kulturowym Karpat i najbardziej niewykorzystanym produktem turystyki kulturowej w Europie. Zespół góralski Karpackie Zbóje powstał w celu promocji szeroko pojętej góralszczyzny i archaicznej muzyki całego łuku Karpat. Mistycyzm zbójnictwa ludowego leży w samym sercu Karpat, czyli na Żywiecczyźnie, która stała się nieoficjalną stolicą zbójnictwa karpackiego.

kapela góralska

Życie w rodzinach o głębokich tradycjach muzycznych, a także wieloletnie własne doświadczenia na arenie muzycznej pozwoliło muzykom z kapeli góralskiej Karpackie Zbóje zostać jednym z najlepszych zespołów góralskich organizujących zbójnickie imprezy integracyjne w Polsce i poza jej granicami.

W składzie kapeli Karpackie Zbóje znajdują się pasjonaci zbójnictwa, muzycy, gawędziarze i multiinstrumentaliści, piloci wycieczek, przewodnicy beskidzcy i tatrzańscy, wodzirej – konferansjer i brygada krzepkich zbójników, organizujących inscenizowane napady zbójnickie na turystów. Zbójnicka brygada i kapela w jednym (bursa zbójnicka) liczy juz prawie 60 zbójników i góralek, co pozwoliło na stworzenie jedynej w swoim rodzaju zbójnickiej grupy rekonstrukcyjnej, która pokaże Wam prawdziwy zbójecki świat!

Wszyscy muzycy z kapeli Karpackie Zbóje wywodzą się z Podhala, Pienin, Gorców, Orawy, Spisza, Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego oraz ze Śląska Cieszyńskiego.

W muzyce Karpackich Zbójów znajdują się elementy kultury wołoskiej.

Trzeba bowiem pamiętać, że górale, jak i zbójnicy wywodzą się z plemion wołoskich, które przywędrowały w Tatry, Pieniny, Gorce i w Beskidy w XV wieku, zasiedlając te tereny i wprowadzając na wysokogórskie hale owce, które są bardzo charakterystycznym elementem karpackiego krajobrazu. Muzyka Karpackich Zbójów poprowadzi Państwa przez Polskę, Słowację, Czechy, Ukrainę, Rumunię i Węgry, gdzie wiedzie jeden z najdłuższych w Europie szlaków kulturowych – Szlak Zbójników Karpackich. W programie artystycznym Karpackie Zbóje prezentują zbójnickie melodie w oryginalnym brzmieniu. W utworach muzycznych Karpackich Zbójów usłyszycie góralską nutę z regionu Podhala, Orawy, Spisza, Gorców, Pienin, Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. W skład instrumentarium kapeli Karpackie Zbóje wchodzą m.in: skrzypce, gęśle, złóbcoki, akordeon, kontrabas, heligonki, dudy żywieckie, instrumenty pasterskie, multanki i zbójecka piła do gry.

eventy firmowe
imprezy integracyjne

Zespół Karpackie Zbóje ukazuje piękno góralskiej muzyki oraz bogatą spuściznę kulturową Karpat.

 Z kapelą Karpackie Zbóje poznacie smak zbójnickiej przygody, zaśpiewacie mnóstwu unikatowych zbójnickich przyśpiewek w oryginalnym brzmieniu, usłyszycie legendy zbójnickie, nauczycie się tańca zbójnickiego i zaczniecie dostrzegać różnice w ornamentyce i wzornictwie na strojach góralskich z różnych regionów Karpat. Zespół Karpackie Zbóje wyspecjalizował się w organizacji zbójnickich imprez integracyjnych na terenie całej Polski i nie tylko jak również pilotażem i obsługą imprez turystycznych: kolonii, zielonych i białych szkół, wyjazdów turystycznych i integracyjnych. W składzie Karpackich Zbójów są doświadczeni piloci wycieczek, przewodnicy beskidzcy i tatrzańscy, animatorzy czasu wolnego, wychowawcy kolonijni i kierownicy placówek wypoczynku. Kapela góralska Karpackie Zbóje realizuje ponadto edukacyjne programy artystyczne dla dzieci i młodzieży, które prezentują kulturę i zwyczaje regionu górali z regionu karpackiego.

Podczas zbójnickich imprez integracyjnych usłyszycie wesołe śpiewy, góralską muzykę, śmiech góralskich dziewcząt i pokrzykiwania harnasia wymachującego w rytm muzyki zbójecką ciupagą lub palicą. Występy kapeli zapewniają wesoły góralsko – zbójnicki klimat pełen humoru, tańca, wspólnych zabaw i śpiewów z publicznością. Ofertę imprez integracyjnych Karpackie Zbóje kierują do korporacji, hoteli, pensjonatów, karczm góralskich na terenie całego kraju, jak również do szkół i innych placówek edukacyjnych.

Współpraca z Kapelą Karpackie Zbóje to gwarancja profesjonalizmu i dobrej zabawy! Zapraszamy was do skarbca góralskiej i zbójnickiej tradycji!

…do zobaczenia na Twoim evencie firmowym

 

BIURO REALIZACJI
Góralska Agencja Eventowa GÓRALOMANIA.pl

Ul. Jana III Sobieskiego 7
34-300 Żywiec

GODZINY OTWARCIA
pon. - pt. 08:00 - 18:00
sob. 09:00 - 13:00