Zbójnickie kolędowanie z Karpackimi Zbójami w Borku Wielkopolskim

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Góralska Agencja GÓRALOMANIA.pl oraz Karpackie Zbóje zapraszają Gminne Ośrodki Kultury, przedszkola, szkoły do zorganizowania razem z nami świątecznego występu.

Kolędy, pastorałki, życzenia świąteczne, ubieranie choinki, opowieści o zwyczajach świątecznych górali z Beskidu Żywieckiego - to wszystko możliwe dzięki naszej agencji eventowej i kapeli Karpackie Zbóje z Żywca!

19 grudnia 2013r. sala M-GOK w Borku Wielkopolskim zapełniła się do ostatniego miejsca! Borkowianie zostali zaproszeni na spotkanie z brygadą zbójnicką Karpackie Zbóje. Zrobiło się prawdziwie „Sielsko – Anielsko”! Jasełka, tańce, kolędy i pastorałki zachwyciły uczestników! Oj, warto było zaryzykować spotkanie z „żywieckimi zbójami”! Zespół zaprezentował wspaniałe tańce zbójnickie, góralskie piosenki, ciekawe instrumenty muzyczne. Energiczna muzyka, tańce ze swoistym charakterem oczarowały wszystkich, tym bardziej, że mieszkańcy cały czas brali czynny udział w zabawie. Wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek, zdawanie egzaminów na zbójników, baców i juhasów – to tylko niektóre elementy programu. Śmiechu było co niemiara! Prawdziwym rarytasem okazał się występ Jacentego Ignatowicza, który potrafi nie tylko grać na wszystkich instrumentach góralskich … To prawdziwy człowiek – orkiestra, grający w niezwykły sposób na liściach! Czegoś takiego nikt z nas jeszcze nigdy nie miał okazji doświadczyć! Jego występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały w swoich domach najsmakowitsze w świecie wypieki, których można było zakosztować podczas niedzielnej imprezy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rękodzieła. Pan Piotr instruował chętnych i podpowiadał w jaki sposób można tworzyć wspaniałe, ekologiczne ozdoby choinkowe. Magię świątecznego nastroju podkreślały piękne dekoracje i ozdoby świąteczne. Imprezę zakończyło wspólne ubieranie choinki przez najmłodszych.

Rodzinna atmosfera, góralskie klimaty, wspólne kolędowanie z kapelą góralską Karpackie Zbóje

Do szopy, hej pasterze…

W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia nasze myśli kierują się do ubogiej stajenki w Betlejem, w której Maria porodziła Dziecię. Owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie. W tę niezwykłą noc, gwiazda wskazywała drogę spieszącym do Betlejem pastuszkom oraz monarchom ze Wschodu.

Gdy chcecie uświetnić swoje Święta - wspaniałym pomysłem jest zamówienie tradycyjnej kapeli góralskiej „Karpackie Zbóje”.

Kapela góralska Karpackie Zbóje przywita Gości tradycyjnymi kolędami polskimi, złoży życzenia po góralsku, podzieli się świątecznym opłatkiem.

Specjalnie ze sobą wozimy sianko wigilijne, które warto włożyć pod obrus stołu wigilijnego. Mamy ze sobą również na specjalne zamówienie przepiękne i bardzo smaczne góralskie pierniki świąteczne w kształcie serc, na którym możemy napisać co tylko sobie Państwo życzą.

Bajeczny nastrojowy czas urlopu w okresie Świąt Bożego Narodzenia, chcemy Państwu umilić obecnością rdzennych górali z Beskidów, którzy z dziada pradziada kultywują świąteczne tradycje Bożonarodzeniowe. Podzielimy się z Państwem magiczną atmosferą tegorocznej Gwiazdki.

Najmilsze chwile przy wspólnym stole na którym króluje polski karp, pachnące grzyby i pierogi, podarujmy sobie nawzajem gdy błyszczy kolorowa choinka i wróży nam spokój i obfitość na przyszły czas.

W błyszczącej bombce odbija się płonąca świeca. Na białym obrusie sianko z opłatkiem a w dłoni pudełeczko z łuską karpia na szczęście. Niech ten przyjazny i wspaniały nastrój towarzyszy nam przez dalsze dni.

Świąteczny nastrój, gałązki pachnącego świerku, ciepło kominka, pyszne tradycyjne menu wigilijne, kolorowe świeczki migocące na jedlinach, aromat makowca i nutkę melancholii podarujmy sobie nawzajem, aby ciepła góralska atmosfera gościła w naszym życiu przez cały rok.

Pocałunki pod jemiołą, pachnące pierniki, urok śpiewanych wspólnie kolęd, to te niezapomniane chwile, które towarzyszyć będą naszym pracowitym dniom przez długi czas.

Kapela Karpackie Zbóje przygotowała wyjątkową, uroczystą świąteczną ofertę. W programie świątecznym zagramy i zaśpiewamy dla Państwa nastrojowe góralskie pastorałki i piękne polskie, góralskie kolędy. Całość wzbogacona jest opowieściami i legendami o zbójnikach i góralskich zwyczajach wigilijnych. Przyjedziemy do Państwa z tradycyjną szopką, z Kozą i Gwiazdą. Istnieje możliwość zamówienia Dziadów Żywieckich – Jukacy (przebierańców zwiastujących szczęście i powodzenie w zbliżającym się Nowym Roku). Czas trwania do ustalenia.

Zapraszamy na nasze strony www.goralomania.pl oraz www.karpackiezboje.pl

Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Eventy firmowe
Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Eventy firmowe
Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Eventy firmowe
Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Eventy firmowe
Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Eventy firmowe
Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Eventy firmowe
Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Eventy firmowe
Kapela góralska
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Eventy firmowe