Heligonistki z Kysuc ze Słowacji

WIRTUOZI HELIGONEK

Góralska Agencja Eventowa GÓRALOMANIA.pl, brygada zbójnicka Karpackie Zbóje i heligonistki zapraszają do zapoznania się z tradycją muzykowania na heligonkach! To unikatowa okazja do zapoznania się z folklorem żywieckim w Polsce i Kisuckim na Słowacji.

Heligonkę zalicza się ją do kategorii instrumentów ludowych. Pierwsze wzmianki o jednorzędowej heligonce pochodzą z czasów słynnego słowackiego zbójnika Juraja Janosika z Terchovej w masywie górskim Mała Fatra. Podania mówią, że zbójnicy kazali sobie wygrywać muzykantom różne melodie na tym instrumencie, grano dla zbójników baciarki, polki, hajduki, siustane, śpiewając do tego często śmieszne przyśpiewki góralskie. 

Heligonka to jeden z najtrudniejszych i najstarszych typów akordeonów. Heligonka była popularnym instrumentem w Beskidzie Żywieckim, w Czechach i na Słowacji, a od czasów międzywojennych stopniowo zaczęła wypierać dudy żywieckie. 

Aktualnie na Żywiecczyźnie odbywają się Międzynarodowe Przeglądy Heligonistów, którym patronuje Fundacja Braci Golec. 

Heligonistki uświetnią Waszą imprezę (urodziny, imieniny, rodzinne uroczystości, wesele, ślub, festyn, dożynki, koncert, imprezę firmową, imprezy świąteczne). Przyjedziemy do Was gdzie tylko chcecie! Gwarantujemy, że Wasza impreza będzie bardzo oryginalna! Heligonki bardzo ożywią Wasze biznesowe spotkania, imprezy integracyjne, wycieczki, biesiadowanie w karczmie!

Podczas naszego koncertu zapoznacie się Państwo z unikatowym brzmieniem tego instrumentu, poznacie nasz folklor, tradycje i kulturę naszej beskidzkiej i kisuckiej ziemi. 
Warto promować tą archaiczną muzykę, zachować ją dla przyszłych pokoleń!
Polecamy zamówienie naszych najwybitniejszych heligonistek, które potrafią jak nikt inny w damskim składzie zagrać najtrudniejsze partie góralskiej muzyki na heligonce. Dziewczyny czują folklor i beskidzką muzykę ludową. Ubrane są w oryginalne stroje ludowe, co wzbudza zawsze wielkie zainteresowanie publiczności. 

Dziewczyny potrafią profesjonalnie zagrać, zaśpiewać i zatańczyć, co wyjątkowo może wzbogacić ofertę Waszej imprezy! Dziewczyny często zapraszane są na targi turystyczne, imprezy folklorystyczne, festiwale oraz na prywatne imprezy firmowe w Polsce jak i całej Europie. 

W muzyce dziewczyn poczuć można ogromną energię i charyzmę oraz brzmienie z dawnych epok w nowoczesnej aranżacji. Heligonistki potrafią przywołać ducha dawnej epoki, wspomnienia  z dzieciństwa i młodości naszych pradziadów.  

Karpackie Zbóje i heligonistki zapraszają na niepowtarzalną imprezę, zagraną na heligonkach w unikatowej aranżacji! 

Pytomy Wos piyknie na zbójecką biesiadę z heligonistkami! Hej! 

Zapytaj o cenę! Napisz, zadzwoń, zarezerwuj!

e-mail: info@janosik.info.pl 
Tel Mob. +48 609 789 879

Imprezy integracyjne
Kapela góralska
Eventy firmowe
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Kapela góralska
Eventy firmowe
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Kapela góralska
Eventy firmowe
Napady zbójnickie
Imprezy integracyjne
Kapela góralska
Eventy firmowe