napady zbójnickie

Oferta kuligów

Syćkich Wos pytomy pyiknie na najwspniolse zbójeckie kuligi www.janosik.info, wtóre uorganizowane som po zbójeckich duktach i dolinach w Beskidzie i nie tylko. uObacycie u nas nojpiekniejse zakontki nasej karpackiej ziemi! Pouobcujecie z górskom naturom i nasymi pikniućkimi kuonickami. A jeśli ino zechcecie, specjalnie dlo Wos zaprosimy muzykantów – Karpackich Zbójów co by Wom do kuligu z fakłami i biesiadowania przigrali! Hej! Rozpalimy dla Wos uognicho, damy zbójecką kiełbache na kiju, wtórom to sobie własnymi rękami nad ogniskiem łupiececie, a jak pozrecie, to i zbójeckiej okowitki polyjemy!

Zapierające dech w piersiach beskidzkie widoki na najwyższe szczyty w Karpatach, pęd góralskich koni, góralski kulig z fakłami (pochodniami), a po wszystkim zbójecka biesiada przy rozpalonej watrze pod góralską wiatą z bali drewnianych w towarzystwie gawędziarzy, multiinstrumentalistów, bajarzy, starego bacy opowiadającego zbójeckie dzieje w Beskidach, kapeli góralskiej Karpackie Zbóje www.karpackiezboje.pl, góralskiego przepowiadcza pogody, góralskiego bioenergoterapeuty – „Józka Niezwykłego” (który zbudował magiczny góralski tron zakończony energetyczną piramidą), zielarzy, etnografów, pasjonatów zbójnictwa karpackiego, przewodników beskidzkich, GOPRowców.

Właśnie te atrakcje chcemy Wam zaoferować w polskich górach (Beskidy, Orawa, Spisz, Podhale, Pieniny, Bieszczady), gdzie przez prawie 400 lat grasowali beskidzcy harnasie, tacy jak Józef Baczyński zwany Skawickim, Jerzy Fiedor zwany Proćpokiem, Sobek Bury czy Martyn Portasz. Tych niezapomnianych chwil dopełni profesjonalna obsługa, wyśmienite zbójeckie jadło, dobry napitek (zbójecka okowitka) oraz góralska muzyka grana na żywo, przez rdzennych górali.

Zapraszamy Was do magicznej krainy jaką są nasze polskie góry! W trakcie kuligu podziwiać można piękno gór i kniei równocześnie rozkoszując się niewiarygodnymi widokami! Naszym największym atutem jest teren, który daje nieograniczone możliwości uprawiania sportów zimowych oraz organizacji niezapomnianych kuligów! Cała impreza odbywa się przy dźwiękach muzyki góralskiej oraz czerpaku ze zbójeckim winem grzanym! Do dyspozycji gości mamy wiele regionalnych góralskich i zbójeckich kolib zbudowanych z bali drewnianych. W wielu z nich są paleniska, ławy oraz stoły. Zapewniamy góralski klimat imprezy, sympatyczną i niezawodną obsługę. Zapraszamy na kuligi w Beskidy, na Podhale, w Pieniny, na Orawę, Spisz i w Bieszczady!

Więcej na  www.janosik.info

Kuligi zbójnickie w Beskidach, Pieninach, na Podhalu

Napad zbójecki na jadący kulig

Śnieżne zwyrtki

Występ dudziarza na dudach żywieckich

Występ gawędziarza, multiinstrumentalisty - Jacentego Ignatowicza

Zbójnicy przy ognisku

Zbójnicki catering na kuligach